Ana Sayfa Tüm Haberler, Yurtiçi 17 Haziran 2014

Kuştepe’de Çalışmalar Devam Ediyor

Hafta içi ve hafta sonları birçok kişisel, ailevi, grup ve dernekler gibi birçok piknik organizasyonuna ev sahipliği…

Hafta içi ve hafta sonları birçok kişisel, ailevi, grup ve dernekler gibi birçok piknik organizasyonuna ev sahipliği yapan Kuştepe Mesire Alanı’nın bakım çalışmaları Çayırova Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce yürütülüyor.

Kuştepe Dolup Taşıyor

Çayırova’nın en büyük mesire alanı niteliğindeki Kuştepe Mesire Alanı’nın genel bakım çalışmalarının tamamı Çayırova Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce yerine getiriliyor. Müdürlük tarafından yapılan açıklamada hafta sonu yapılan pikniklerin ardından lavaboların ve kanalların tıkandığı, piknik masalarının tahtalarının kırıldığı, beton kısımlarına zarar verildiği, kilitlerin kırıldığı, doğaya zarar verildiği, çöp poşeti verilmesine rağmen çöplerin gelişi güzel atıldığı, kalıcı hasarların bırakıldığı dile getirildi. Müdürlük tarafından yapılan bilgilendirmede çöplerin çöp konteynırlarına atılması, izmaritlerin söndürülmesine dikkat edilmesi, su kaynaklarının dikkatli bir şekilde kullanılması, çiçek, çimen ve bitki örtüsüne zarar vermeden, tabelalarda yazılı olan mesire alanı kullanım kurallarına uyarak pikniklerin yapılmasının ortak kullanım alanlarının tüm bölge halkının olduğunun unutulmamasının, öz sermayemize sahip çıkmamızın Çayırova’ya katkı sunacağına yetkililerce değinildi.

Mıntıka Temizliği Rutin Yapılıyor

Özellikle hafta sonları yapılan geniş katılımlı pikniklerin ardından yapılan mıntıka temizliklerine yaz döneminde Park Bahçeler Müdürlüğü personellerine, Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce destek sağlanıyor. 7 ayrı bölgede binlerce insanın yaptığı pikniklerin ardından son denetimlerde kanalların tıkandığı gözlemlendi. Müdürlük bünyesinde üretilen kalıcı çözümlerle tıkanıklıkların önüne geçilmeye çalışırken, vatandaşların da genel kurallara riayet etmesi yetkililerce istendi.

Tema Tasarım |