Ana Sayfa Tüm Haberler 11 Haziran 2014

Behram Çobanoğlu Parkı Yenilenmeye Hazırlanıyor

Çayırova Belediyesi mevcut parklardan biri olan Behram Çobanoğlu Parkı’nı kendi imkanları ve mevcut malzemelerini kullanarak yenilemeye hazırlanıyor….

Çayırova Belediyesi mevcut parklardan biri olan Behram Çobanoğlu Parkı’nı kendi imkanları ve mevcut malzemelerini kullanarak yenilemeye hazırlanıyor.

Özgürlük Mahallesi, İstiklal Caddesi üzerinde kalan Behram Çobanoğlu Parkı yeniden düzenlemeye tabi tutularak atıllıktan kurtarılacak. Park ve Bahçeler Müdürlüğü personellerinden Ziraat Mühendisi Sinem Sarandal, Peyzaj Mimarı Nimetullah Durak, Peyzaj Teknikeri Zübeyde Topkaya ve Elektrik Teknikeri Rahmi Akıncı tarafından parktaki teknik incelemede yapılacak çalışmalar tek tek ele alındı. Park projesi çizimine ek olarak yapılabilecek çalışmaları son defa yerinde görüşen heyet, iş makinesi ile startın verilmesi gerektiği hususunu bildirdiler. Caddeden kod seviyesi itibariyle alçakta kalan metruk durumdaki parkın içerisine büfe monte edilerek işletmeye sunulacak. Yapılacak bu çalışma ile hem parkta bir canlılık gözlemlenmesi beklenirken, hem de daha güvenli bir ortam halkın kullanımına sunulmuş olacak. Kamunun kullanımına sunulmuş sosyal donatı alanlarını kendi bünyelerinde belediye imkanları ile yapacaklarını dile getiren Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Koç, “Behram Çobanoğlu Parkı’nın çehresel görünümünü iyileştirmek, halkımıza daha ferah ortamlar hazırlayabilmek için ekip olarak start veriyoruz. 2 Bin 400 metrekarelik bir alana sahip parkımızı modernize ederek çocuklarımızın, gençlerimizin ve bölge halkının kullanımına hazır hale getireceğiz. Park içerisinde yaptığımız incelemelerde ortamı fazlasıyla kaplayıp, kalabalık gösteren çalı gruplarını tamamen kaldıracağız. Daha önceleri yapay havuz olarak kullanılan alana büfe monte edip, ışıklandırmayı artırıp, çocuk oyun grupları ve fitness alanı yapımı ile parkımızı atıllıktan çıkarmayı planlıyoruz” dedi ve hafta içinde parkın yapımına başlanılacağını aktardı.

Tema Tasarım |